NCN. Ogłoszenie o konkursach

Biuro Nauki informuje o rozpoczęciu naboru do konkursów organizowanych przez Narodowe Centrum Nauki. Oprócz sztandarowych konkursów w ramach badań podstawowych: OPUS, SONATA i PRELUDIUM NCN ogłosiło nowy konkurs PRELUDIUM BIS 1*na projekty realizowane przez doktorantów, organizowany we współpracy z Narodową Agencją Wymiany Akademickiej (NAWA). Łącznie do zdobycia jest aż 690 mln zł.
* Preludium Bis 1 – celem konkursu jest wsparcie kształcenia doktorantów w szkołach doktorskich i finansowanie projektów badawczych realizowanych przez doktorantów w ramach przygotowywanych przez nich rozpraw doktorskich.
Zapowiedź konkursu – TANGO 4
Narodowe Centrum Nauki wspólnie z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju zapowiadają konkurs TANGO 4. Celem konkursu jest wzrost stopnia komercjalizacji technologii opartych na wynikach badań podstawowych uzyskanych w projektach bazowych.
Nabór i ocena wniosków prowadzone będą w trybie ciągłym od 29 listopada 2019 r. do 30 czerwca 2020 r.
Konkursy międzynarodowe:
ALPHORN – międzynarodowy konkurs dwustronny ALPHORN na polsko-szwajcarskie projekty badawcze. Konkurs jest przeprowadzany przez Narodowe Centrum Nauki wspólnie z agencją Swiss NationaL Science Foundation, zgodnie z procedurą agencji wiodącej (Lead Agency Procedure –„LAP”). Konkurs jest skierowany do polskich zespołów badawczych, które wspólnie z partnerskim zespołem szwajcarskim wystąpią z wnioskiem o sfinansowanie projektu.
Wniosek krajowy może być złożony do NCN najpóźniej do dnia 8 października 2019 r.
GRIEG – konkurs na wspólne polsko-norweskie projekty badawcze realizowane we wszystkich dziedzinach nauk (wg paneli NCN), ze szczególnym uwzględnieniem badań polarnych i badań z zakresu nauk społecznych.
Konkurs GRIEG jest finansowany z funduszy norweskich, czyli środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021. Budżet konkursu wynosi ponad 37 mln euro.
Nabór wniosków został przedłużony do dnia 28 października 2019 r.
BiodivClim „Biodiversity and Climate Change” – konkurs na międzynarodowe projekty badawcze dotyczące bioróżnorodności i zmian klimatycznych. O finansowanie mogą się starać konsorcja międzynarodowe złożone z co najmniej 3 zespołów badawczych pochodzących z co najmniej trzech krajów biorących udział w konkursie. Kierownik polskiego zespołu musi posiadać co najmniej stopień naukowy
Termin składania wniosków wspólnych skróconych (tzw. pre-proposals): 5 listopada 2019 r.
MOZART – międzynarodowy konkurs dwustronny MOZART na polsko-austriackie projekty badawcze. Konkurs jest skierowany do polskich zespołów badawczych, które wspólnie z partnerskim zespołem austriackim wystąpią z wnioskiem o sfinansowanie projektu. Kierownik polskiego zespołu badawczego musi posiadać co najmniej stopień naukowy doktora.
Termin złożenia wniosku – nabór ciągły